O nas

25 lat na rynku

25 lat na rynku

 

Firma Kometa jest producentem fajerwerków pod własną marką. Działalność rozpoczęła w 1990 roku. Była wtedy jedną z pierwszych i nielicznych na polskim rynku firm sprzedających pirotechnikę widowiskową. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Keller-Bis i oferowała produkty z renomowanych firm niemieckich, głównie od firmy Keller. Od ponad 15 lat importuje je bezpośrednio z Chin – kolebki fajerwerków. Wieloletnie doświadczenie w branży materiałów wybuchowych i coroczne pobyty w Chinach właścicielki firmy, owocują wyborem najlepszych chińskich fabryk. Ścisła współpraca z selektywnie wybranymi, sprawdzonymi i doświadczonymi partnerami gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości towarów, atrakcyjność kompozycji, niezawodność i bezpieczeństwo działania fajerwerków.

W ofercie jest ponad 700 rozmaitych produktów pirotechniki amatorskiej z pośród 10 grup towarowych takich jak petardy, rzymskie ognie, wulkany, fontanny, słoneczka, rakiety, dymy, komplety mieszane oraz wyrzutnie. Wyróżnia się na rynku najbogatszym w kraju wyborem wyrzutni, o dużych, gęstych i różnorodnych efektach.

Przywiązujemy bardzo dużą uwagę do zapewnienia swoim odbiorcom najwyższej jakości pirotechniki profesjonalnej przeznaczonej na pokazy widowiskowe. Produkty te charakteryzują się dużymi średnicami efektów, regularnością i czytelnością kształtów, co gwarantuje pełną satysfakcję każdemu profesjonaliście.

Nasz dział handlowy służy szerokim doradztwem produktowym oraz aktualnymi informacjami dotyczącymi przepisów związanych z obrotem, transportem i przechowywaniem materiałów wybuchowych.

25 lat na rynku

Certyfikaty

Nasze produkty certyfikowane są przez TUV, co oznacza iż zanim zostanie im nadany znak CE, przechodzą w fazie projektowania, a następnie w fazie produkcji restrykcyjne badania pod kątem bezpieczeństwa działania, według unijnych standardów z niemiecką dokładnością. Po audycie naszej firmy przez TUV w 2016r. wystawiono nam certyfikat na moduł E. Potwierdza on, iż stosujemy zatwierdzony przez TUV system kontroli produkcji i badań jakości, oparty na systemie zarządzania jakością, spełniającym wymagania normy EN ISO9001:2008.

25 lat na rynku

Udzielamy kredytów kupieckich

 

Dzięki naszej wysokiej płynności finansowej i stabilnej pozycji na rynku, możemy poprzez kredyt kupiecki wesprzeć Państwa w dynamicznym rozwoju, wchodzeniu na nowe rynki czy dywersyfikacji produktów. Odpowiednie zatowarowanie wynikające z możliwości zakupu w najbardziej korzystnym dla Państwa momencie, w przypadku nagle zwiększonego zapotrzebowania czy też okazji cenowych pozwoli Państwu na zwiększenie swojej konkurencyjności. Kredytowanie handlu krajowego i zagranicznego jest bezpłatne i nieobwarowane proceduralnymi zawiłościami. Odbywa się na podstawie faktury VAT z określonym terminem płatności, lub może być potwierdzone umową zawartą między stronami. Jego forma jak i zabezpieczenie zależne są od takich czynników jak: czas współpracy handlowej, jej przebieg, wysokość obrotów handlowych i udzielanego kredytu. Ze względu na specyfikę naszego towaru t.j. gwarantowaną jakość w konkurencyjnych cenach, niewątpliwą korzyścią jest, iż macie Państwo możliwość sprzedaży towaru jeszcze przed upływem terminu płatności za niego, tym samym nie musicie Państwo angażować na ten okres własnych środków lub uruchamiać kredytów obrotowych.

25 lat na rynku

Wsparcie charytatywne

 

Właścicielka firmy jest filantropką i zachęca do tego innych. Bezpośrednio wspiera finansowo dzieci w potrzebie i od wielu lat współpracuje z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

25 lat na rynku

Ponad 4500 mkw magazynów

 

Posiadana powierzchnia magazynowa oraz własny skład celny, zlokalizowany na naszym terenie, pozwalają nam na zapewnienie ciągłości sprzedaży naszych produktów poprzez oferowanie Państwu pełnego asortymentu pirotechniki przez cały rok. Nasze magazyny z rampami zapewniają wygodę załadunku i odpowiednią izolację od wilgoci. Kupując nasze produkty macie Państwo pewność, iż były składowane we właściwych warunkach, co zapewnia stabilność ich działania i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użycia. Wkrótce zaczniemy korzystać z nowo wybudowanego bunkra do magazynowania pirotechniki profesjonalnej. Powiększona o nowy budynek powierzchnia magazynowa to już pół hektara.

Zasięg działania

Zasięg działania

Odbiorcami towaru z firmy Kometa są hurtownie specjalistyczne, wielobranżowe, firmy tworzące profesjonalne pokazy i widowiska pirotechniczne oraz sezonowo lokalne sklepy detaliczne. Produkujemy pirotechnikę amatorską i profesjonalną także pod zamówienie, według wytycznych nabywców, na potrzeby rynkowe konkretnych krajów. Swoich kontrahentów zarówno w kraju jak i za granicą staramy się usatysfakcjonować wysoką jakością oferowanych produktów, ich bogatą gamą, nowymi i coraz ciekawszymi efektami, a także konkurencyjnymi cenami. Dzięki temu systematycznie wzrasta ilość nowych klientów firmy, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Nasze produkty dostępne są w wielu krajach m.in. w  Czechach, Mołdawii, Polsce, Rumunii, na Słowacji, Białorusi Ukrainie, Litwie, Łotwie .

 

25 lat na rynku

Transport

 

Dysponujemy odpowiednim kapitałem, dzięki któremu możemy przejąć na siebie sporą część kosztów dystrybucji naszego towaru. Posiadamy własną flotę specjalistycznych samochodów  dostawczych do przewozu materiałów wybuchowych. Przy zakupie jednorazowym 2T, 5T lub 9T towaru, do relacji magazyn – odbiorca na terenie kraju używamy własnych specjalistycznych środków transportu. Taką dostawę realizują nasi kierowcy z uprawnieniami ADR, na nasz koszt. W Państwa gestii pozostaje jedynie rozładunek. W przypadku jednorazowych zakupów do 2,5T nabywcy transportują towar we własnym zakresie, lub mogą skorzystać z naszych usług pokrywając jedynie koszty transportu. Dostawy zagraniczne realizujemy na koszt odbiorcy za pomocą sprawdzonych, współpracujących z nami firm spedycyjnych dysponujących taborem i kierowcami z uprawnieniami do przewozu towarów niebezpiecznych kl. 1 zgodnie z klasyfikacją ADR. Dysponujemy także własną bocznicą kolejową.